23. září 2018

"Vyšší dívčí" v jemné motorice dvouleťáka, pinzetový úchop a krásné výtvory :)

Korálky milujeme. 
Začalo to navlékáním kroužků na tyč, pokračovalo velkými korálky na tlustou šňůrku se zpevněným koncem, pak menší korálky na tkaničku, propichování malých korálků na špendlíky a teď jsme přišly na chuť tomuto. 
Při jednom nákupu jsem narychlo přihodila pixlu korálků a šablonky na tvoření (zde). Celé nás to stálo 158 Kč a zábavy s tím bude na dlouho... Už si plánuju, jak z korálků budeme skládat různé tvary, písmena, ozdoby... ;) 
Korálky jsou malé, kloužou a trefit se na "čudlík" na podložce je umění i pro mě... Nás ale nic nezastaví a řešení jsme si našly. Vzaly jsme do rukou pinzetu a trénujem. Adélka pak zkoušela nabrat korálky do špetky a sypat na destičku, kolik se jich obrátí správně a ostatní otočit a navléknout. 
 
Hraní s pinzetou je perfektní nácvik pro tužkový úchop a grafomotoriku. Větší i menší pinzetu by mělo mít doma každé dítě. Dá se s tím udělat mnoho zábavy a k tomu připravovat ruku dítěte k dobrému kreslení a psaní. ;) 
(k tipům, jak pinzetu využít při hraní se dostanu zase někdy příště)

A kdo by neznal, jak toto funguje: korálky se naskládají na šablonku, hotový tvar přikryjeme tenkým papírem a zažehlíme (raději opatrně, abyste hotový výtvor vůbec odlepili), necháme vychladnout a sejmeme z destičky. Vzniknou fakt pěkné věcičky a při prosvícení je na ně moc pěkný pohled.