10. října 2018

První pití

Ruku v ruce s prvními příkrmy patří i učení pití jiné tekutiny než mlíčka. Důležité je si uvědomit, že mateřské i umělé mléko je hustější než voda/čaj, které dítěti nabízíme. Dítě tak bude mít větší problém jinou tekutinu v pusince udržet a spolknout, protože bude náročnější tekutinu dostat až do zadní části úst, kde ji musí polknout.

Doporučuji začít zkoušet pít z panákovky. Stejně jako u všeho nového, nechám nejprve dítě seznámit se skleničkou, osahat si ji, ožužlat. Zkrátka pár dní si ji může prozkoumávat mezitím, co máme třeba svačinku (dítě to určitě zaujme a máma se v klidu nají). :) 
A dál prostě zkoušíme pít. Nikdy nebráním ve spolupráci - dítě pravděpodobně bude chtít taky držet skleničku a dávat si ji do pusy. Žádný problém, naučíme se to tak, abychom to mohli dělat spolu ;) Chce to jen trošku cviku obratnosti, aby všechna voda neskončila rozlitá na bodynu ;) 


Různé učící lahvičky a hrníčky beru jako fajn zábavu a alternativu na cesty. Doma se učíme pít ze skleničky, mimo domov z lahvičky/hrníčku. 
Obě naše děti začaly takto popíjet cca kolem 5 měsíců. Nebylo to na škodu ani v technice kojení, ani při krmení lžičkou atd.

A jestli hledáte něco, co nebude mít savičku, ale zároveň to nevyteče, dítě z toho bude pít stejným způsobem jako z klasického hrníčku, tak sáhněte po tomto 360° hrnku ;) Vyzkoušeli jsme Avent hrneček první skutečný , ale ten má příliš plytký horní díl - což brání naklonění a dítě narazí nosánkem na víčko. Mnohem víc nám vyhovuje (a já jsem z něj nadšená) Munchkin netekoucí hrneček 360° (viz. foto dole), který má na horním dílu dírky, kterými protéká tekutina po celém obvodu a je chráněn silikonovou vrstvou, která se povolí při nasátí pití. ;)