5. února 2019

Rozvíjíme logické myšlení s Logico Primo


Jestli přemýšlíte, co pořídit dětem na 2.-3. narozeniny nebo svátek, tak mrkněte na toto Logico Primo. Je to skvělá pomůcka na rozvíjení logického myšlení, koordinace, zrakového a prostorového vnímání a v neposlední řadě pozornosti, trpělivosti a soustředění. 
V nabídce mají samozřejmě i rozšířenou složitější verzi Logico piccolo a velké množství karet pro předškoláky i školáky. 
Barvy a tvary, V dětském pokoji, Den s Luckou a Vojtou
Adélce jsme pořídili Logico Primo na svátek ve 2 letech. Pro začátek jsme vybrali soubory Barvy a tvary, V dětském pokoji a Den s Luckou a s Vojtou. Z těchto složek jsem pak vyčlenila pár nejjednodušších karet a začali jsme se s touto pomůckou seznamovat.  Nejprve to bylo jen hraní s barevnými knoflíky a zkoumání obrázků. Pak došlo na přiřazování barev (knoflík k puntíku na straně s řešením) a ukazování postupu řešení.  Po půl roce je Adélka schopna samostatně plnit úkol, který jsme spolu už několikrát opakovali. Velký přínos má pro nás Logico v tréninku soustředění a vytrvalosti (až ke zdárnému dokončení úkolu). 

Takhle to vypadá: 

Modrá tabulka s barevnými knoflíky jako základ, karty libovolně zasunujete dovnitř. 
Princip je vždy stejný - přiřazování knoflíku k obrázku v pravém sloupečku.
Každá karta s úkolem má na zadní straně řešení (na kterém se dá hezky trénovat i jen samotné přiřazování barev).Když u toho s Adélkou sedím, mám už teď (v jejich 2,5 letech) pocit, jako bych s ní plnila úkoly do školy :D A tak mi to přijde vlastně fajn, že se tím učí pochopit zadání, hledat řešení 
a zkontrolovat si ho. To se ji ve škole bude určitě hodit ;) 

Pro ukázku přikládám foto karet, které jsem vybrala jako nejjednodušší a začínali jsme s nimi: 

Výběr ze složky Barvy a tvary

Výběr ze složky V dětském pokoji

Výběr ze složky Den s Luckou a s Vojtou

Jo, abych nezapomněla... Můj největší problém bylo, jak to všechno pojmenovat - hru, knoflíky, čudlíky, puntíky, sloupečky, obrázky atd. :D 
Nakonec jsme skončili u toho, že jdeme hrát /  plnit úkoly a přiřazujeme čudlíky podle barev 
puntíků u obrázků ;)