29. srpna 2018

"Chmatací a poslouchací" hračky 3m+


Přidávám tipy na další krásné a oblíbené hračky. Je jich samozřejmě velká spousta. My se snažíme obecně volit přírodní materiály za rozumnou cenu... Ale plast je taky materiál a myslím, že je taky potřeba děti s ním (rozumně) seznámit :D  
Když se miminko rozkouká a začne zkoušet uchopovat věci do ruček, jsou super hračky, které rozvíjí více smyslů. Syté barvy, chrastící, cinkající, vibrující, šustící hračky, ideálně různých tvarů a velikostí, aby si děťátka postupně zkoušela všechny možné úchopy :) Tyhle jsou naše top. 

Naše kočárkové - 
řetízek i ozdoba na koukání s rolničkami (Hess). Obě holky byly hlavně z řetízku nadšené :) 

Tuhle žirafu dostala už Adélka. Super jsou na ní kontrastní prvky, a jasný obličejík, na který se holky smějí, je měkká, hezky se drží v ruce a cancourky jsou nejlepší na žužlání. Jo a navíc při zmáčknutí pískne :)

Žirafa Sophie od Vulli se mi dostala do podvědomí už u prvního dítěte, ale pořídili jsme ji až Elince. Museli jsme prostě ten ručně vyráběný "zázrak" z přírodního kaučuku, s vůní vanilky, vyzkoušet. No...za ty prachy...musím uznat, že je to jedna z nejoblíbenějších hraček vůbec. Fakt příjemně voní, píská, zaujme svým vzhledem a zbarvením, skvěle se drží v ruce a na žužlání top. :) 

 
Kroužkový řetízek je klasika. Mají ho všechna miminka v okolí. Ale když on se prostě tak dobře chytá... :) A "šašlíka" jsme si pořídili ještě než se narodila Adélka na vánočních trzích. Ukazovala jsem ho Adi od narození hodně často. Sledovala každý můj pohyb, jak kolečka rozkládám vedle sebe, na sebe atd. Uměla ho pak skládat dřív než všechny ostatní navlékací hračky. Navíc má hezký obličejík a takové hračky u nás vždy bodovaly a zaujaly. ;)

Šustí, je lehoučký, hebký a pěkný :) Tohoto šustícího muchláčka dostala Elinka. U Adi jsme nic takového neměli. Dobře to vyplnilo mezeru mezi fází koukání a uchopování. Je to taková nenáročná hračka, kterou si miminko může přidržovat velmi snadno a vydává zvuk už jen při malém pohybu ruček :) 

Vibrující hračku (sovičku TafToys) jsme pořídili taky až Elince. Ideální by bylo, kdyby hračka vibrovala při stlačení - podněcovala by dítě k opoře o ručky. Tahle natahovací potřebuje zatím naši asistenci, abychom ji natáhli a dali tak Elince další rozvíjející podnět ;) 

Kuličky, kuličky... cokoli mělo kuličky, to u Adélky bylo top ;)

Fotku s rolničkami jsem nenašla... ale obecně jakékoli hudební nástroje, se kterými může dítě manipulovat jsou perfektní. Bouchání rukou do bubínku, cinkání se zvonečkem, zvonění s rolničkami, hraní paličkou na xylofon.... to vše děti moc baví a jestli nevíte, co pořídit nebo si nechat dát jako dárek, tak hudební nástroje jsou tutovka ;)