20. srpna 2018

První "koukací" hračky (0m+)


Tady je pár tipů na první hračky, které novorozence zaručeně zaujmou. S námi jsou některé už od porodnice a i v 6 měsících stále baví :)
První týdny po narození jsou pro miminko adaptační. Potřebuje se rozkoukat na tom našem světě a zvyknout si. Určitě je v tom můžeme dost podpořit :) Třeba tím, že miminku nabídneme prostředí a hračky, které jej zaujmou a které je schopno vidět (když většinu času leží na zádech, bříšku nebo na boku a když nespí, nesaje, tak kouká). 

Když se narodila Adélka, nevěděla jsem o vývoji zraku miminka nic. Ve druhém měsíci jsem si všimla, jak pozorně sleduje obrázky v rámečcích na naši bílé zdi. Vždycky když byly na dohled, nedívala se jinam. Tak jsem se začala zajímat o to, jak miminka vidí a sehnala jsem černobílé leporela, které Adi bavily dlouho. U Elinky už jsem chytřejší a tak jsem ji rovnou do postýlky připravila černobílý mantinel, kolotoč s lesklými prvky odrážející světlo a hračky, které pak může snadno i držet v ručkách. Všechny ji moc baví (i když už má téměř půl roku). 

Háčkovanou chobotničku jsme dostali od tety a měli ji s sebou i v porodnici. Nejprv ji Eli využívala místo muchláčka, dobře ji chytala a proplétala mezi prstíky. Často jsme ji taky zavěšovali v kočárku nebo v babyvaku.  

Černobílý mantinel byla jasná volba, když jsem připravovala postýlku pro druhé miminko a zaujala Elinku od první chvíle, co koukala na svět. Nikdy jsem ji po probuzení neslyšela plakat. Jakmile se probudila, prohlížela si mantinel :) 

V bdělých chvílích jsme taky často využívali zrcadlo. Jedno velké máme i v pokojíčku. Umístěné tak, aby v něm miminko vidělo sebe i okolí. 

Knížka a tahle žirafa byly oblíbené už u Adélky. 

Černobílé knížky prostě musí mít každé miminko :) 

Hrazdička je skvělá věc pro chvíle na zádech. (Naše obě holky od narození chtěly trávit čas především na bříšku, ale ty první 2 měsíce jsme využili.)