27. listopadu 2018

REUSE. "Každá věc má spoustu svých neživých životů"

Myšlenka znovu používání věcí je krásná, ale kdybych měla doma skladovat všechno, co bych chtěla ještě někdy využít, rozhodně bychom se nevešli. V nějaké minimální (naši maximální) míře, to však ale jde a určitě to má smysl - omezit kupování nových a nových věcí (hraček), které častokrát nemají tak úplně využití, jak jsme si s nadšením představovali (někdy to ale samozřejmě stojí za to a investice se fakt vyplatí). Pokud je to možné, snažíme se doma vyhrát si se vším možným, co nám přijde pod ruku :)

Když nám třeba přijde velká krabice, dáme ji co pro to, než ji nakonec vyhodíme. Hrajeme si s ní i několik dní. :) Dá se s ní / z ní dělat tolik věcí, které pak můžete bez výčitek vyhodit, protože jste jen prodloužili "život" jednoho odpadku.

Posílám pár našich tipů a vyzývám i vás: využijte zdánlivě zbytečné odpady k tvoření, ke hře s dětmi atd... Budete tak mít spoustu rozmanitých aktivit.

Můžete si třeba zahrát kuželky s kelímky od jogurtů, nebo stavět věže z krabiček od čaje a nebo z nich třeba vyrobit městečko, vyrobit domeček pro děti z velké krabice nebo jen malinký pro plyšáky, můžete do krabice píchat nůžkami (to byl jednu dobu náš hit) nebo vystřihnout kouzelnou hůlku pro vílu, vyřezat do krabice díru a vyrobit si "tajemný box", nebo ji celou pokreslit křídou, vodovkami, pastelkami, udělat si z ní chodník a obtisknout nohy celé vaší rodiny.... :) Možností je nespočet! :)